Puheenjohtaja vaihtui

8.8.2017

Joensuun Keilailuliiton puheenjohtajana aloitti 1.7.2017 lukien Miika Harinen (43 v) Joe’s Gold. Neljä vuotta liittoa johtanut Kari Alvila halusi luopua tehtävästä. Myös kymmenen vuotta liiton sihteerinä ja rahastonhoitajana toiminut Jorma Summanen jäi pois hallituksen kokoonpanosta.

Uusina jäseninä hallitukseen valittiin Tomi Väänänen (Joe’s Gold), Matti Partanen (Mättäjät) ja Mikko Pietiäinen (Atrium). Jouni Miettinen (Lukke) valittiin uudelleen, kaikkien toimikausi on kaksi vuotta (1.7.2017 – 30.6.2019). Hallituksessa jatkavat Veli Eschner (WaKeKe), Tatu Hirvonen (Joe’s Gold), Kari Myller (PoRa) ja Risto Särmä (JoKe), heidän toimikausi päättyy 30.6.2018.

Valinnat tehtiin kesäkuussa pidetyssä vaalikokouksessa. Uusi hallitus kokoontuu heinäkuun lopulla ja valitsee mm. varapuheenjohtajan, sihteerin ja rahastonhoitajan.